Radar Cezası


Radar Cezası Sorgulama

Aşırı hız nedeniyle yani hız limitlerini aşma sebebiyle trafik idaresinin radarları tarafından araç sahiplerine kesilen radar cezası sorgulama işlemleri.

Trafik kuralları gerek yayalar gerekse sürücüler için hayati önem taşımaktadır. Trafikte radarlar tarafından yakalanıp radar cezası ödeyen bir çok sürücü mevcuttur. Radar cezaları genellikle hesaplama usulüne göre yapılmaktadır araçlar ilk radarın olduğu bölgeye giriş zamanı plakası ile birlikte sisteme kayıt edilir 2. çıkış radarı ise aracın ilk radara giriş zamanı ile çıkış zamanını hesaplayarak aracın kaç km. hızla gittiğini tespit eder sız sınırını aşma gibi bir durum söz konusu olduğu zaman derhal cezai işlemler başlatılır.

Radar cezası borç sorgulama işlemini gib.gov.tr adresinde bulunan radar borcu sorgulama sayfası ile yapılmaktadır. Aşağıdaki vereceğimiz linke tıklayarak gerekli bilgileri girin ve araba radar borcu sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Radar Ceza Borç Sorgulama İşlemi İçin Buraya Tıklayın.

Radar Cezası” üzerine bir yorum

  1. Her yere radar koymuşlar. Minicik uyarı tabelaları yerleştirmişler ki görmeyelim ceza yiyelim diye… Buna tuzak denir. Böyle yönetim olmaz. En basit araba bile 80 hız limiti dahiline çıkabilir o zaman neden lüks araba alıp da dünya kadar MTV ödeyelim ki? Alırız basit ve ucuz bir araba zaten 80 yapar. Neden Mercedes, BMW, Ferrari, porche alalım ki, Renault, fiat al hem de en ufak arabasından al yeter. Buna soygun düzeni denmez de ne denir? Üstelik aşırı hız cezaları aylar sonra geliyor kendimizi savunamıyoruz bile… Arkadaşıma mı verdim arabayı ben mi sürüyorum onu bile hatırlamıyorum !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.