Sabıka Kaydı


sabıka kaydı sorgulama

adli sicil kaydı sorgulama

Sabıka kaydı sorgulama (adli sicil kaydı sorgulama), sabıka kaydı nereden alınır, internetten sabıka kaydı sorgulama işlemleri, E-Devlet üzerinden sabıka kaydı alma bilgileri;

Sabıka Kaydı ülkemizde genellikle işe giriş için ve bazı eğitim kurumları tarafından istenmektedir.

Adli sicil kaydı nedir?

Sabıka kaydı bir çeşit GBT olup, vatandaşların daha önce işlemiş olduğu suçlar nedeniyle mahkemeler tarafından verilmiş cezalara ilişkin kesin hükümleri (kararları) içeren bir liste halindeki belgedir. (Suç kayıtları ceza kesinleşmeden kayda geçmez).

Adli sicil kaydı nerelerden alınır?

Adli sicil kaydını elde etmenin 2 türlü yolu vardır

1. yol bölgenizdeki size en yakın adalet sarayına giderek adli sicil kaydınızı elde edebilirsiniz. Not: Adliyeler için tıklayınız.

2. yol internet üzerinden temin edilen adli sicil kaydıdır. En basit yöntemde bu yöntemdir. internet üzerinden adli sicil kaydı çıkartmak için öncelik ile bir E-Devlet şifreniz olması lazım E-Devlet şifreniz yok ise size en yakın bir PTT şubesine giderek E-Devlet şifresi elde edebilirsiniz. temin ettiğiniz bu şifre ile e-devlet sistemine giriş yapın sonrasında ADALET BAKANLIĞI SORGULAMALARI bölümüne girerek sabıka kaydı sorgulama bölümünden sabıka kaydınızı kolaylık ile sorgulayabilirsiniz, Yapmış olduğunuz bu sorgulama işlemi aynı zamanda resmi evrak olarak kullanılabilir E-DEVLET sisteminde yeni hayata geçen karekod uygulaması ile çıkartmış olduğunuz bu evrak resmi evrak niteliği taşımaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.