Etiket arşivi: Bakiye

HGS Bakiye

HGS Bakiye

Hgs bakiye sorgulama ve hgs bakiye öğreme yolları ;
HGS Sistemi Nasıl Çalışır?

Hızlı geçiş sistemi olarak tanımlanabilecek HGS ülkemizde 2012 yılının temmuz ayında araç sahiplerinin hizmetine sunuldu.

Sistemin çalışma mantığı ise şöyle ülkemizde otoyol ve köprülerden geçişlerde ödeme sisteminin radyo frekansı ile tanımlama sistemi ile çalışır. Ücret toplama sistemi ise geçiş yapılan gişelerde bulunan antenler vasıtası ile araç üzerindeki manyetik alanın okunması ile bu etiketinin ilişkilendirildiği hesaptan para tahsil edilmesi ile gerçekleşir. Bildiğiniz üzere sistem kurulmadan önce gişelerde durur ve para ödeyerek geçiş yapılırdı eski sistemde bir sürü trafik oluşurdu ve maliyeti çok fazlaydı zira her gişede bir gişe elemanı çalışıyordu.

HGS Bakiye Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

HGS Bakiye sorgulama işlemini yapmanın bir çok yolu vardır bunlara sırası ile değinecek olur isek PTT şubeleri üzerinden PTT hgs sorgulama işlemi yapılabilir, vakıf bankası üzerinden vakıfbank hgs sorgulama, iş bankası üzerinden iş bankası hgs sorgulama garanti bankası üzerinden garanti bankası hgs sorgulama işlemi yapılabilir ve diğer anlaşmalı bankalar üzerinden de yapabilirsiniz. Diğer sorgulama seçeneği ise E-Devlet üzerinden hgs bakiye sorgulama PTT müşteri hizmetleri sayfası üzerinden oluşturulan hgs bakiye sorgulama işlemi yapılabilir.

HGS Bakiye Sorgulama E-Devlet Üzerinden nasıl yapılır?

HGS sorgulama işlemi e-devlet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. e-devlet üzerinden sorgulama işlemi için Buraya tıklayabilirsiniz.