Etiket arşivi: Başvuru

Askerlik Borçlanması İçin Başvuru

Askerlik Borçlanması İçin Başvuru

Askerlik Borçlanması Hesaplaması ve Başvurusu

Askerlik Borçlanması Hesaplaması ve Başvurusu

Askerlik borçlanması üzerine bir çok soru ile karşı karşıya kaldık bizde ziyaretçilerimizi bilgilendirmek için bu yazıyı yazma ihtiyacı duyduk. Şimdi ilk olarak size anlatmak istediğim askerlik borçlanması nedir ve şartları nedir.

Askerlik Borçlanması Nedir ve Şartları Nelerdir?

Askerlik hizmeti yedek subay olarak yapılmışsa yedek subay okulunda geçen süre, er olarak yapılmışsa askerlik süresinin tamamı veya bir bölümü borçlanılabilir.
Askerlik borçlanması bedeli prime esas asgari günlük kazancın % 20’sinin borçlanılacak gün sayısı ile çarpımı sonucu hesaplanacak miktarıdır.
01/01/2007 -30/06/2007 süresi için prime esas en düşük günlük kazanç 18,75.-YTL’dir.
01/07/2007-31/12/2007 süresi için prime esas en düşük günlük kazanç 19,50.- YTL’dir.
Askerlik borçlanması tutarlarının hesabında prime esas yeni asgari günlük prim tutarı 01/01/2007 -30/06/2007 süresi için 18,75 x % 20 = 3,75.-YTL, 01/07/2007-31/12/2007 süresi için 19,50 x %20 = 3,90.-YTL olarak dikkate alınmaktadır.
Örneğin, iki yıl (720 gün) askerlik yapmış sigortalının,
01/01/2007 -30/06/2007 süresinde talepte bulunması halinde askerlik borçlanma tutarı 18,75 x 720 x % 20 = 2.700,00.-YTL,
01/07/2007-31/12/2007 süresinde talepte bulunması halinde askerlik borçlanma tutarı 19,50 x 720 x % 20 = 2.808,00.-YTL’ dir.
Askerlik borçlanmasının tamamı veya bir kısmı sigortalının veya hak sahiplerinin yazılı talepte bulunmaları halinde ve talep tarihindeki prime esas kazanç tutarı üzerinden hesaplanacak tutarın tebliğ tarihinden itibaren altı ay içinde ödemeleri şartı ile borçlandırılır. Altı ay içinde primi ödenmeyen borçlanma süreleri hizmetten sayılmaz. Askrelik borçlanması hakkında bilgi sahibi oldunuz sanırım şimdide nasıl başvuru yapacağınızı anlatacam.

Öncelikle Askerlik Borçlanması Başvurusu işlemi için;

Askerlik Borçlanma Başvuru Belgesini buradan İndirin. Formu doldurup kurumunuza onaylatın, tarayıcıdan geçirerek resim formatında ugokdere@sgk.gov.tr veya eozturk10@sgk.gov.tr

e-posta adresine gönderdikten sonra belgeaslını 5 iş günü içinde, T.C. Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü (Devredilen)

Milli Müdafaa Caddesi No: 24 06643 Bakanlıklar / ANKARA adresine göndermeniz gerekmektedir.

KPSS Başvuru

KPSS Başvurusu

Kamu personeli olarak çalışmak isteyen herkesin dört gözle beklediği KPSS yani Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın başvuruları yaklaşıyor. Yılda bir ya da 2 yılda bir şeklinde yapılan sınav kamu personeli olmak isteyen herkes için büyük önem taşımaktadır. Genel Yetenek, Genel Kültür, Yabancı Dil, Eğitim Bilimleri, Hukuk, İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler, Ekonometri, İstatistik, Kamu Yönetimi ve Uluslararası İlişkiler olmak üzere 14 ayrı daldan oluşan sınavda Genel Kültür ve Genel Yetenek alanlarına her adayın girmesi mecburidir. Bununla beraber KPSS içinde A ve B şeklinde ayrılır. KPSS-A her yıl yapılan bir sınavdır. A grubu meslekler için KPSS-A sınavına girilmelidir. Kamu kurum ve kuruluşlarındaki müfettiş, uzman, denetmen, kontrolör yardımcılıkları gibi kadrolar A grubu olarak adlandırılır. Bu gruptan alınan puanlar 2 yıl geçerlidir. KPSS-B sınavı ise 2 yılda bir yapılmaktadır ayrıca lisans ve lise- önlisans olarak ikiye ayrılır. Mühendis, mimar, veteriner, psikolog, sosyolog, hemşire, ebe gibi tüm lisans kadroları KPSS-B kadrolarındandır.

17 Mart 2016 Perşembe günü başlayacak olan başvurular 31 Mart 2016 tarihinde son bulacak. Kamu Personel Seçme Sınavı, lisans düzeyi için (Genel Yetenek, Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak ve sınav sonuçları 9 Haziran 2016 tarihinde açıklanacaktır. KPSS Lisans Alan Bilgisi, 29 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşecek ve sınav sonuçları 9 Haziran 2016’da duyurulacaktır. KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) ise 24 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak ve sınav sonuçları 11 Ağustos 2016 tarihinde duyurulacak. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) 24 Nisan 2016’da gerçekleştirilecek ve sonuçları 18 Mayıs 2016’da ilan edilecektir. EKPSS için başvuru tarihleri 23 Şubat ile 9 Mart arasıdır. KPSS önlisans düzeyi 22 Ekim 2016 tarihinde gerçekleşecek, sonuçlar 10 Kasım 2016’da açıklanacak. KPSS ortaöğretim düzeyi 23 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirilecek ve sınav sonuçlar 10 Kasım 2016 tarihinde duyurulacaktır.

KPSS BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

KPSS başvurunuzu yapmak için yapmanız gereken 3 adım bulunmaktadır. Bunlar genel anlamda kaç oturuma girileceğinin belirlenmesi, sınav ücretinin ilgili bankalara yatırılması, başvuru yapılması olarak sıralanabilir.

  • Kaç oturuma girileceğinin belirlenmesi için B grubu, A grubu, Öğretmenlik, Din hizmetleri, Polislik bölümlerinden hangisiyle ilgilenildiğine göre değişiklik gösterir.
  • Girilecek oturum sayısı belirledikten sonra sınav ücretinin yatırılması gerekmektedir. Bunun için gireceğiniz toplam oturum sayısını 40 TL ile çarparak ortaya çıkan ücreti bankalara yatırmalısınız. Bunun için direk bankaya gitmeyi ya da internet bankacılığını kullanmayı tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda ÖSYM’nin sitesindeki Ödemeler kısmından kredi kartı ya da banka kartınızla da ödeme yapabilirsiniz.
  • Başvuru yapılması kısmında da bir kaç seçeneğiniz bulunmaktadır. Başvuru merkezine giderek bizzat başvurmayı, internet üzerinden online başvurmayı ya da posta ile başvuru yapmayı tercih edebilirsiniz. Aşağıda bağlantısını bulabileceğiniz ÖSYM sayfası üzerinden hem daha detaylı bilgi alabilir hem de başvurunuzu yapabilirsiniz.

 

KPSS BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ!

Akbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu

Akbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama

Bu yazımızda Akbank kredi kartı başvuru sorgulama akbank axess kredi kartı başvurusu sonucu öğrenme gibi bilgilere yer verecek kredi kartı başvurusu sonucunuzu nasıl öğreneceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz.

Akbank kredi kartı başvurusu yaptınız ama aradan nerede ise 1 ay geçti ama hiç bir sonuç alamadınız nedeni nedir diye merak içerisindesiniz bankalar kredi kartı başvurusu yapan tüketicileri haklı olarak incelemeye alırlar kimse ödeme gücü olmayan birisine borç para vermez nihayetinde bankalar vermiş oldukları kredi kartları ile müşterilerine limit miktarında borç para vermiş olurlar.

Bankalar Kredi kartı başvurusu yapan müşterilerini nasıl inceler?

öncelik ile kredi kartı başvurunuzun olumlu yada olumsuz bir şekilde sonuçlanması için bankalar müşterilerinin kredi notunu incelemeye alırlar kredi notu denen olay tüketicinin daha önce almış olduğu finans hizmetlerinde ödeme düzenini inceleyip ona göre bir not veren bir sistemdir.

Diğer bir önemli unsur ise bir kurum yada kuruluşta sigortalı bir şekilde çalışıyor olmanızdır. şayet sigortalı bir işte çalışmıyorsanız ve her hangi bir kredi kartı yada kredi geçmişiniz yok ise banka hesap hareketlerinizi değerlendirir hesabınızda ne kadar para bu para girdi çıktı sıklıkları vs. gibi bilgileri ele alırlar.

Kredi kartı başvurusunu yaptınız ve sonucunu öğrenmek istiyorsunuz bu aşamada akbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu bir hizmet olan başvurum nerede sayfasını ziyaret ederek online akbank kredi kartı başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun dışında akbank internet şubesini ziyaret ederek yine oradan da sonucu gözleyebilirsiniz. yukarıdaki seçeneklerin dışında akbank telefon bankacılığı 444 25 25 ile kredi kartı başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz ve son öğrenme kanalı ise akbank şube ve atm leridir.

İnternet üzerinden kredi kartı başvurusu sonucunuzu öğrenmek için buraya tıklayın.