Etiket arşivi: Borç

Şirket aracı trafik cezası

Şirket aracı trafik cezası

Şirket aracı trafik cezası sorgulama

e-devlet hizmetlerine yeni eklenen özellik ile artık firma araçlarının plakasına yazılan trafik cezası bilgileri sorgulanabilecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü, şirket aracı plakasına yazılan cezaların e-Devlet kapısı üzerinden sorgulaması hizmetini kullanıcılara açtı.

E.G.M.’den yapılan yazılı açıklama ile,  Tüzel kişilere kayıtlı araçların plakasına yazılan Trafik İdari Para Cezaları şirketin tüzel kişi yetkilisi  tarafından  “www.turkiye.gov.tr” internet sitesinden sorgulanabilir.

Daha ayrıntılı anlatmak gerekir ise şirket adına kayıtlı araç plakasına trafik idari para cezası karar tutanağı düzenlenmesi durumunda e-Devlet kapısına şifresiyle giriş yapan firma yetkilisi, Emniyet Genel Müdürlüğü kurum hizmetleri bölümünü kullanarak “Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama (Tüzel Kişi)” tuşu ile sorgulama yaparak vergi kimlik numarası, aracın plakası, cezanın düzenlendiği il/ilçe, ceza tarihi, ceza saati, ceza maddesi ve ceza miktarı bilgilerini öğrenebilecektir.

GASKİ Borç Ödeme

GASKİ, yani açılımı ile gösterilmesi gerekirse Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi’dir. Gaziantep’te yaşayan kişilerin evlerine, iş yerlerine su akışını sağlayan, bu akışı kontrol eden ve bununla birlikte kanalizasyon işlerini de sürdüren idareye kısaca GASKİ adı verilmektedir.

Geliştirilen yeni teknolojik yenilikler, günümüzde birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Her kullanıma açılan sistem bir diğeri için örnek oluşturarak diğerlerine önayak olmakta, bu da insanlara daha fazla kolaylık sağlamaktadır. Günümüzde bu teknolojik yenilik sistemlerini en çok kullanan kuruluşlar da belediyeler gibi devlet kuruluşları ya da belediyelerde hizmet veren onlara bağlı özel kuruluşlardır. Bu noktada GASKİ de bir örnek oluşturur. Bu yazımızın devamında GASKİ abonesi olan kişilerin elde ettikleri su vb. faturaların hangi yollarla, en basit şekilde ödenebileceğine değinmeye çalışacağız.

GASKİ borcu Nasıl ödenir?

Geliştirilen teknolojinin yeniliklerini en çok kullanan devlet kurumlarından biri de Gaziantep Belediyesi’ne bağlı olan GASKİ’dir. GASKİ, abonelerine daha rahat hizmet verme konusunda gelişmeler sağlamaktadır. Bunlardan biri de abonelerin elde ettikleri borçların ödenmesi noktasındadır. GASKİ, abonelerin ödemesi gereken borçları farklı şekillerde ödeyebilmelerine yardımcı olan sistemler ortaya koymaktadır.

GASKİ aboneleri güncel olarak elde ettikleri fatura ve borçların bilgilerini internet üzerinden GASKİ’nin sahip olduğu resmi internet sayfası üzerinden erişebilirler. Yaratılan bu online hizmet servisi oldukça kolay kullanımlıdır ve kullanışlıdır. Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi yani GASKİ, abonelerinin su harcamalarından doğan güncel fatura ve bilgilerin incelenebileceği bu sistemi, çok kısa bir süre dahilinde zamandan tasarruf ederek kullanıcılarının hizmetine sunmuştur.

1- Fatura Ödeme Noktalarını Kullanarak GASKİ Borç Ödeme

Gaziantep’te ikamet eden kişilerin kullandıkları su miktarından dolayı meydana gelen su borçlarının ödemesi konusunda, Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi yani GASKİ, abonelerine birkaç farklı seçenek sunmuş, onların daha rahat şekilde işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlamıştır. Bu noktada GASKİ’nin müşterilerine sunduğu GASKİ borç ödeme seçeneklerinden ilki olarak, GASKİ borç ödeme noktalarının kullanılması olarak belirtilebilir. GASKİ borç ödeme noktaları, GASKİ’ye bağlı ya da GASKİ’nin açmış olduğu gişelerden oluşur. Bu gişeler direkt olarak GASKİ’ye bağlıdır.

GASKİ Genel Müdürlüğü tahsilat vezneleri olarak da adlandırılan GASKİ borç ödeme noktaları, kişilerin elde ettikleri su faturalarının ödenmesi konusunda en kolay ödeme noktalarından biridir. Bu tahsilat gişelerine giderek elde edilen GASKİ borç ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve kolayca işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

GASKİ tahsilat veznelerine giderek ister nakit olarak borç ödeme işleminizi gerçekleştirebilir, isterseniz de borcunuzu kredi kartı seçeneklerini kullanarak ödeyebilirsiniz.

2- Online İşlemler ile GASKİ Borç Ödeme

Online Olarak İşlem Yapan Bankalar

Online bankaları kullanarak, GASKİ veznelerinden yapabildiğiniz GASKİ borç ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Elde ettiğiniz GASKİ borçlarınızı, GASKİ veznelerine giderek ödeyebileceğiniz gibi, bundan başka seçeneklere de sahipsiniz. GASKİ, birçok banka ile anlaşmalar sağlamış ve işlemlerin bankacılık üzerinden de gerçekleşmesine izin vermiştir.

Bu noktada, GASKİ abonelerinin elde etmiş oldukları faturaları, GASKİ’nin anlaşmış olduğu bankalara giderek ödeyebilme seçeneklerine sahiptirler. Bu bankacılık üzerinden yapılan işlemler de türüne göre ikiye ayrılmaktadır. Bu seçeneklerden biri “Online” olarak gerçekleşirken, diğeri “Offline” olarak gerçekleşir. Bunun anlamı ise, eğer “Online” olarak işlem yapan bankalardan elde etmiş olduğunuz GASKİ borçlarınızı öderseniz, işleminiz hemen gerçekleşir ve borcunuz anında ödenir. Ancak eğer “Offline” olarak gerçekleştirirseniz işleminizi, borcunuz belli bir süre sonra sistemden silinir.

Aynı zamanda bu bankalara giderek, gelecekte elde edeceğiniz GASKİ borçlarına karşı otomatik GASKİ borç ödeme talimatı verebilir ve borçların ödenmesi konusunda bir endişeyi ortadan kaldırabilirsiniz.

HGS Ceza

HGS geçiş sorgulama, HGS ceza sorgulama ve HGS cezalarına itiraz bilgileri :

HGS Kaçak Geçiş Sorgulama

HGS sistemi ülkemizde 3 yıldır araç sahiplerinin hizmetine sunulan bir köprü ve otoyol geçiş sistemidir. HGS’den önce bildiğiniz gibi KGS ve OGS sistemi var idi güncellenen sistem ile HGS’ye geçiş yapıldı ogs’den hgs’ye geçiş süreci biraz sıkıntılı olmuştu hatırlarsanız hgs kartlarına olan yoğun talep basılan kartların tükenmesine neden oldu ve vatandaşlar hgs kartı olmadan geçmek zorunda kalmıştı bu geçiş süresinde belirli bir zaman ceza uygulanmadı ama sistem oturduktan sonra hgs kaçak geçişlerde ceza uygulamasına geçildi vatandaşlar kaçak geçiş cezası olarak normal geçiş tutarının 11 katı ceza uygulaması ile cezalar ödüyorlar.

Kara Yolları genel müdürlüğü yapılan kaçak geçişler için bir sorgulama sayfası düzenlemiş aşağıda vereceğimiz linkten kaçak hgs geçişlerini sorgulayabilirsiniz.

HGS Ceza Sorgulamak İçin Buraya Tıklayın.

Not: Sorgulama yapacağınız site sadece bilgilendirme amaçlıdır ve 1,2 günlük geçişler sisteme düşmemiş olabilir. hgs geçiş sistemi ile ilgili bütün soru öneri ve itirazlarınız için hgs@kgm.gov.tr adresine mail atabilirsiniz.

Radar Cezası

Radar Cezası Sorgulama

Aşırı hız nedeniyle yani hız limitlerini aşma sebebiyle trafik idaresinin radarları tarafından araç sahiplerine kesilen radar cezası sorgulama işlemleri.

Trafik kuralları gerek yayalar gerekse sürücüler için hayati önem taşımaktadır. Trafikte radarlar tarafından yakalanıp radar cezası ödeyen bir çok sürücü mevcuttur. Radar cezaları genellikle hesaplama usulüne göre yapılmaktadır araçlar ilk radarın olduğu bölgeye giriş zamanı plakası ile birlikte sisteme kayıt edilir 2. çıkış radarı ise aracın ilk radara giriş zamanı ile çıkış zamanını hesaplayarak aracın kaç km. hızla gittiğini tespit eder sız sınırını aşma gibi bir durum söz konusu olduğu zaman derhal cezai işlemler başlatılır.

Radar cezası borç sorgulama işlemini gib.gov.tr adresinde bulunan radar borcu sorgulama sayfası ile yapılmaktadır. Aşağıdaki vereceğimiz linke tıklayarak gerekli bilgileri girin ve araba radar borcu sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Radar Ceza Borç Sorgulama İşlemi İçin Buraya Tıklayın.

İgdaş Fatura Borç

İgdaş Fatura Sorgulama

İgdaş Fatura Borç Sorgulama

İgdaş Fatura Borç Sorgulama

Bu makalemizde siz değerli ziyaretçilerimize igdaş fatura sorgulama, borç sorgulama, fatura ödeme e-fatura vb. gibi bilgilere yer vereceğiz.

Bilindiği üzere İgdaş istanbul bölgesinin gaz dağıtım şirketidir. ve türkiye’nin en büyük gaz dağıtım şirketi olarak ön plana çıkmaktadır.

İgdaş Fatura Borç Sorgulama işlemi nasıl yapılır?

İgdaş fatura sorgulama işlemini www.igdas.com.tr adresinden online işlemler menüsünden rahatça yapabilirsiniz. fakat igdaş online işlemlerden işlem yapabilmek için öncelik ile sisteme üye olmazın gerekmektedir. üyelik işlemini tamamladıktan sonra rahatça igdaş fatura sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

İgdaş Fatura Borç Sorgulama İşlemini Yapmak İçin Buraya Tıklayın..

Konuda bulunan kavramlar:

 • www igdaş com tr
 • igdaş fatura sorgulama nasıl yapılır
 • igdaş borç sorgulama
 • igdas com tr
 • iğdaş fatura borç
 • igdaş fatura ödeme
 • www igdaş com
 • www igdaş fatura sorgulama
 • www igdg

Turkcell Fatura Borç

Turkcell Fatura Borç Sorgulama

Turkcell ülkemizin en önemli GSM operatörlerinden birisi olup, Turkcell Borç Sorguluma, Turkcell Fatura Sorgulama Turkcell Borç Öğrenme, Online Turkcell Fatura Öğrenme bilgileri;

Turkcell faturalarınızı sorgulamak için öncelik ile bir turkcell faturalı hattınız bulunması lazım fatura sorgulama işlemini gerçekleştirmenin bir çok yolu bulunmaktadır bunları sırası ile sıralıyacak olursak;

 • 1. 444 0 532 nolu turkcell müşteri hizmetlerini arayarak sesli yanıt sistemi ile şifrenizi tuşlayarak gereçekleştirebilirsiniz.
 • 2. 757 88 88 nolu fatura cepte sesli yanıt hattını arayarak faturanızın borcunu öğrenebilirsiniz.
 • 3. GSM yolu ile fatura öğrenme işlemi yapabilirsiniz. cep telefonunuzdan “FATURA” yazarak 8888‘e kısa mesaj yollayarak fatura tutarınızı öğrenebilirsiniz.
 • 4. cep telefonunuzdan wap.turkcell.com.tr adresinden turkcell wap merkezinine girditen sonra faturalar menüsüne girdikten sonra fatura bilgilerinize ulaşabilirsiniz.
 • 5. Digiturk kanal 532 ye girerek turkcell şifreniz ile fatura bilgilerine ulaşabilirsiniz.
 • 6. internet’ten online turkcell fatura sorgulama işlemini yapabilirsiniz. online fatura sorgulamak için buraya TIKLAYINIZ.

Konuda bulunan kavramlar:

 • turkcell borç sorgulama
 • turkcell fatura sorgulama
 • turkcel fatura sorgulama
 • turkcell fatura öğrenme
 • turkcel borç sorgulama
 • fatura sorgulama turkcell
 • turkcell borç öğrenme
 • turkcell fatura borcu sorgulama
 • turkcell fatura borç sorgulama
 • turkcell fatura dökümü

D-Smart ADSL Borç ve Fatura

D-Smart ADSL Borç ve Fatura Sorgulama

dsmart-net-internet-borcu-sorgulamaD-Smart NET fatura sorgulama, smart internet fatura borcu sorgulama.

D-Smart, 2006 senesinden bu tarafa bireysel ve kurumsal müşterilerine ADSL internet hizmeti sunmaktadır. 2012 yılında d-smart ile ortaklık yapan smile internet ortaklık sonrasında D-Smart NET adı altında müşterilerine internet hizmeti sunmaktadır, ADSL ve Fiber internetin yanında D-Smart televizyon platformu hizmeti de sunmaktadır.

Şirket hakkında kısa bir bilgi özeti geçtikten sonra gelelim konumuzun asıl maddesi olan D-Smart NET internet borcu sorgulama işlemini anlatmaya sorgulama işlemini yapmak için aşağıda vereceğimiz bağlantıya tıklayarak internet fatura borcunuzu öğrenebilirsiniz.

D-Smart NET internet fatura borcu sorgulama işlemi için buraya Tıklayın. Açılan sayfada üst tarafta online işlemler menüsünden fatura borcunuzu sorgulayabilirsiniz.

Konuda bulunan kavramlar:

 • d smart fatura sorgulama
 • d smart fatura ogrenme
 • abone no ile üyelik no öğrenme dsmart
 • d smart abone no sorgulama
 • d smart ödeme sorgulama
 • D-Smart Internet Borç Sorgulama
 • dsmart borç sorgulama
 • dsmart fatura görüntüleme
 • dsmart fatura sorgulama

Türknet İnternet ADSL Borç

Türknet İnternet ADSL Borç Sorgulama

Türknet internet kullanıcı iseniz ve fatura tutarınızı merak ediyorsanız bu yazımızda türknet internet borç sorgulama, borç ödeme vb. gibi uygulamalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Türknet internet borcunuzu sorgulamak için buraya Tıklayın.

Turket Fatura Ödeme Noktaları İse Şöyle

turknet-internet-odeme-noktalari

Konuda bulunan kavramlar:

 • türknet borç sorgulama
 • turknet fatura ödeme
 • türknet fatura sorgulama
 • türknet
 • turknet kredi kartı ile fatura ödeme
 • turknet fatura odeme kredi karti
 • turknet fatura ödeme yerleri
 • türknet fatıra sorgulama
 • türknet fatura sorguls
 • turknet fatura ödeme kredi kartı ile

Vodafone Net Biri ADSL Borç Fatura

Vodafone Net Biri ADSL Borç Fatura Sorgulama

Bu makalemizde biri adsl fatura sorgulama, vodafone net fatura ödemesi, gibi bilgilere yer vereceğiz.

Biri ADSL bilindiği üzere koç net olarak hizmet vermekte idi fakat biri adsl markasını oluşturan koç net daha sonra markasını vodafone’ye sattı yeni adı ile vodafone net olarak hizmet veren biri adsl fatura ödeme kanalları konusuna gelecek olur isek. www.jetfatura.com adresinden online kredi kartınız ile vodafone net faturanızı ödeyebilirsiniz. diğer bir fatora borç sorgulama kanalı ise 0216 556 10 10 fatura hattını arayarak faturanızı sorgulayabilirsiniz. diğer bir ödeme kanalı ise anlaşmalı fatura ödeme kanalları.

vodafone-net-fatura-odeme-noktalari

Konuda bulunan kavramlar:

 • www jetfatura com
 • vodafone net fatura sorgulama
 • jetfatura
 • vodafone net fatura ödeme
 • jet fatura
 • wwwjet fatura com
 • Vodafone Net Borç Sorgulama
 • vodafone net fatura ödeme noktaları
 • vadafon net fatura sorgulama
 • vodafone net fatura öde

Doping ADSL Borç Fatura

Doping ADSL Borç Fatura Sorgulama

Bu makalemizde Doping adsl fatura sorgulama, Doping fatura ödemesi, Doping adsl borç sorgulama gibi bilgilere yer vereceğiz.

Doping ADSL faturalarınızı bir çok kanaldan rahat bir şekilde ödeyebilirsiniz dilerseniz doping online işlem merkezinden dilerseniz 0850 333 0 333 nolu müşteri hizmetlerini arayabilir yada Doping ödeme noktalarına giderek doping fatura sorgulaması yapabilir sorgulattığınız faturayı kredi kartınız yada nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Doping ADSL Ödeme Noktaları

doping-adsl-odeme-noktalari