Etiket arşivi: Ceza

HGS Ceza

HGS geçiş sorgulama, HGS ceza sorgulama ve HGS cezalarına itiraz bilgileri :

HGS Kaçak Geçiş Sorgulama

HGS sistemi ülkemizde 3 yıldır araç sahiplerinin hizmetine sunulan bir köprü ve otoyol geçiş sistemidir. HGS’den önce bildiğiniz gibi KGS ve OGS sistemi var idi güncellenen sistem ile HGS’ye geçiş yapıldı ogs’den hgs’ye geçiş süreci biraz sıkıntılı olmuştu hatırlarsanız hgs kartlarına olan yoğun talep basılan kartların tükenmesine neden oldu ve vatandaşlar hgs kartı olmadan geçmek zorunda kalmıştı bu geçiş süresinde belirli bir zaman ceza uygulanmadı ama sistem oturduktan sonra hgs kaçak geçişlerde ceza uygulamasına geçildi vatandaşlar kaçak geçiş cezası olarak normal geçiş tutarının 11 katı ceza uygulaması ile cezalar ödüyorlar.

Kara Yolları genel müdürlüğü yapılan kaçak geçişler için bir sorgulama sayfası düzenlemiş aşağıda vereceğimiz linkten kaçak hgs geçişlerini sorgulayabilirsiniz.

HGS Ceza Sorgulamak İçin Buraya Tıklayın.

Not: Sorgulama yapacağınız site sadece bilgilendirme amaçlıdır ve 1,2 günlük geçişler sisteme düşmemiş olabilir. hgs geçiş sistemi ile ilgili bütün soru öneri ve itirazlarınız için hgs@kgm.gov.tr adresine mail atabilirsiniz.

Ehliyet Ceza Puanı

Ehliyet Ceza Puanı Sorgulama

Ehliyet Ceza Puanı Sorgulama Ekranı

Sürücü Ceza Puanı Sorgulama Ekranı

Siz değerli konuklarımızdan gelen istekler doğrultusunda Eski yazımızı güncellemek durumunda kaldık.

Güncelleme nedenimiz artık Emniyet genel müdürlüğü ehliyet ceza puanları bilgileri E-Devlet kapısı sistemi üzerinden gerçekleşmektedir.

E-Devlet sistemine BURAYA tıklayarak girebilir ve Sürücü trafik ceza puanınızı sorgulayabilirsiniz.

 

 

 

Radar Cezası

Radar Cezası Sorgulama

Aşırı hız nedeniyle yani hız limitlerini aşma sebebiyle trafik idaresinin radarları tarafından araç sahiplerine kesilen radar cezası sorgulama işlemleri.

Trafik kuralları gerek yayalar gerekse sürücüler için hayati önem taşımaktadır. Trafikte radarlar tarafından yakalanıp radar cezası ödeyen bir çok sürücü mevcuttur. Radar cezaları genellikle hesaplama usulüne göre yapılmaktadır araçlar ilk radarın olduğu bölgeye giriş zamanı plakası ile birlikte sisteme kayıt edilir 2. çıkış radarı ise aracın ilk radara giriş zamanı ile çıkış zamanını hesaplayarak aracın kaç km. hızla gittiğini tespit eder sız sınırını aşma gibi bir durum söz konusu olduğu zaman derhal cezai işlemler başlatılır.

Radar cezası borç sorgulama işlemini gib.gov.tr adresinde bulunan radar borcu sorgulama sayfası ile yapılmaktadır. Aşağıdaki vereceğimiz linke tıklayarak gerekli bilgileri girin ve araba radar borcu sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Radar Ceza Borç Sorgulama İşlemi İçin Buraya Tıklayın.