Etiket arşivi: Hesaplama

Emeklilik Maaşı Hesaplama

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bizlere internet üzerinden sağlamış olduğu online işlemler sayesinde, kişiler SGK merkezlerine gitmelerine gerek kalmadan işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir. Günümüz koşullarına bakacak olursak eğer Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bizlere sağlamış olduğu bu uygulamalar ile zamandan büyük ölçüde tasarruf etmiş olmaktayız.

SGK’nın bu uygulamaları ile borç sorgulama, ödeme işlemleriniz veya duyuruları, ilanları takip etme gibi birçok işleminizi de gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemlerinizi güvenli olmaktadır.
Emeklilik maaşı hesaplama işleminizi de bu sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Emekli maaşınızın ne kadar olacağı ise sizlerin sigortalı olarak çalışmakta olduğunuz zaman içerisinde kurumunuza yatırmış olduğunuz prim miktarlarıyla belirlenmektedir. Bu kapsamda ise, çalıştığınız dönem içerisinde ne kadar çok miktarda prim yatırırsanız, emekli olduktan sonra maaşınızda fazla olacaktır. Tabi böyle bir durumda yatırmış olduğunuz prim miktarı düşük ise maaşınız da düşük olacaktır. Böylesi bir durum söz konusu olduğu için, kişilerin alacak oldukları maaş miktarları da farklı olmaktadır.

Emekli maaşını hesaplama işleminizi ise internet üzerinden gerçekleştirmek için yazımızın devamında sizlere vermiş olduğumuz bilgileri takip etmeniz yeterli olacaktır.

Bu konuda bilmeniz gereken ilk şey maaşınızı hesaplama işleminiz için Sosyal Güvenlik Kurumu içerisinde yer alan ve bağlı olduğunuz kuruma göre yapmanız gerekmektedir. Bu durumda bağlı olduğunuz kurumlar; SSK yani yeni adıyla 4A, BAĞ-KUR 4B ve Emekli Sandığı 4C gibi kurumlar üzerinden işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir. emekli maaşınızı hesaplama işleminiz için önemli olan nokta ise, işlemlerinizi bağlı bulunduğunuz kurum kapsamında yapmanızdır. Yazımızda sizler bu üç kuruma ait emekli maaşı hesaplama işleminizi nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgiler bulunmaktadır.  İnternet üzerinden yapacak olduğunuz bu işlemleri 7 gün 24 saat istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

Emeklilik Maaşı Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emeklilik maaşı hesaplama işleminizi bağlı olduğunuz kuruma göre yapmanız gerekmektedir. Bunun için ise sizden istenilen bilgileri girmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemleriniz ile birlikte emeklilik maaşı bilgilerinizi anında edinebilirsiniz.

Emeklilik Maaşı Hesaplama SSK Nasıl Olur?

SSK’ya bağlı olan kişilerin ilk olarak yapması gereken SSK adlı olan bağlantı adresine tıklamaktadır. Tıklama işleminizden sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır. Açılan sayfa üzerinde sizlerden istenmekte olan bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

Bu kapsamda T.C. kimlik numarası, SSK sicil numarası, baba adı, nüfusa kayıtlı olunan il ve ilçe bilgileri ile doğum tarihi bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Bilgi girişlerinizin ardından ise “Sorgula” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

 

Bu işleminizin ardından emeklilik için alacak olduğunuz maaşı öğrenebilirsiniz.

Emeklilik Maaşı Hesaplama 4A İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BAĞKUR Emeklilik Maaşı Hesaplama Nasıl Olur?

Emeklilikte alacak olduğunuz maaşı öğrenebilmek için yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılan ekran üzerinde bilgilerinizi girdikten sonra T.C. kimlik numaranızı, kurumunuzu ve güvenlik kodunu girmeniz yeterli olacaktır. Tüm bu bilgilerinizden sonra “Sorgula” butonuna basınız.

 

Bu işlemleriniz ile birlikte BAĞ-KUR’lu olan kişiler maaş bilgilerini öğrenebilirler.

Emeklilik Maaşı Hesaplama 4B İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Emeklilik Maaşı Hesaplama Nasıl Olur?

Emekli Sandığı’na bağlı kişilerin maaş bilgilerini öğrenmek için yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılan sayfa üzerinde ise, Derece, Kademe ve Aylık Tarihini alanlarını doldurmanız gerekmektedir. Bu bilgilerinizi girmeniz ile birlikte ise, “Hesapla” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

 

Bu konuda unutmamanız gereken bir konu ise, bu anlamda yapılmış olan maaş hesaplamaları, sadece girilen bilgiler baz alınarak yapılmaktadır. Sadece bilgi amaçlı olmaktadır. Bu yüzden herhangi bir resmiyetinin olmadığını unutmayınız.

Emeklilik Maaşı Hesaplama İşlemi 4C İçin TIKLAYINIZ!

E-SGK Hizmet Süresi

SGK Hizmet Süresi Hesaplama Sorgulama Ekranı

Bir çok vatandaş sgk hizmet süresini merak eder. Özellikle emeklilik süresine az bir zaman kalan vatandaşlarımız sürekli olarak bu ekranı görmek ister.

Sgk hizmet bilgilerine erişmek için seçenekler:

  1. E-Devlet sistemi ile görüntüleme
  2. E-SGK ekranı e-devlet şifresi olmayanlar veya şifresini kayıp edenler için e-sgk ekranından bahsetmek istiyoruz öncelikle e-sgk uygulaması için T.C. kimlik numaranızı, doğum tarihinizi kimlik cilt no’su, ve nüfusa kayıtlı bulunduğunuz ilinizi bilmeniz gerekmektedir.

Örnek Resimdeki Ekrandaki Gibi

e-sgk

Sonrasından açılan sayfada üst menüden hizmet sekmesinden hangi kuruma mehsup iseniz seçiniz örneğin 4A yada 4B yapmış olacağınız seçim sonrasında hizmet dökümüne ulaşmış olacaksınız.

E-SGK Hizmet Dökümü Sorgulama Ekranı İçin Tıklayın.

Konuda bulunan kavramlar:

  • esgk
  • esgk hizmetler