Etiket arşivi: Kimlik Kartı

2019 Belediye seçimleri seçmen kaydı

2019 Belediye seçimleri seçmen kaydı

2019 Belediye seçimleri seçmen kaydı sorgulama

YSK  seçmen kaydı sorgulama hizmeti 2019 yerel yönetim seçimlerinde iki alternatif ile yapılabiliyor.

  1. YSK Seçmen Sorgulama (TC kimlik no ile)
  2. YSK Seçmen kaydı sorgulama (Yeni Kimlik kartı seri no ile)

SORGULAMA EKRANI :

belediye seçimleri seçmen kaydı sorgulama (ysk)

 

 

 

 

 

 

OY KULLANMA YERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Nerede oy kullanacağım sorusunun cevabını öğrenmek için tık

YSK mobil uygulama (ios,android) için tık

e-Devlet üzerinden seçim yeri sorgulamak için tık

 

Yüksek Seçim Kurulu, seçmenlerin oy kullanma yerlerini sorgulama işlemleri sürüyor.

Muhtarlıklara asılan listelerden adlarını ve oy kullanacak yerlerine bakma fırsatı bulamayan ve gerekli kontrolleri yapamayanlar, nerede oy kullanacaklarını araştırmaya başladı.

5 Şubat 2019 tarihinden itibaren YSK seçmen kaydı sorgulama nasıl yapılır araştırması yapanlar linklere tıklamak aracılığı ile 2019 belediye (yerel seçimler) seçmen kaydı sorgulama yapılabilir.

Güvenlik Görevlisi

Yasalara göre özel güvenlik görevlisi (ÖGG) olarak çalışabilmek için özel güvenlik sertifikası sahibi olunması şarttır. Nezdinizde ve veya kurumunuza veyahut firmanızda çalışan özel güvenlik görevlisinin kimlik kartına sahip olup olmadığını öğrenmek için yapacağınız şey özel güvenlik sınav sonuçları sitesini kullanarak kişinin özel güvenlik kimlik kartı ve dolayısıyla ÖGG sertifikasına sahip olup olmadığını bulmaktır.

Bunun için ÖGG sorgulama sayfasında personelin TC kimlik numarasını , hangi güvenlik sınavına girdiğini ve sınav türünü bilmek ve özel güvenlik sorgulama sayfasındaki formu bu kurallar dahilinde doldurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde kişinin ÖGG sertifika ve ÖGG kimlik kartı sorgulaması sonuçlarının doğru çıkmabileceğini de önemle hatırlatırız.

Ayrıca Özel güvenlik sertifikaları hakkında daha fazla bilgi için sertifikalar ve ÖGG için güvenlik meslek içi eğitimi bağlantılarını inceleyebilirsiniz.