Etiket arşivi: Maaşı

Emeklilik Maaşı Hesaplama

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bizlere internet üzerinden sağlamış olduğu online işlemler sayesinde, kişiler SGK merkezlerine gitmelerine gerek kalmadan işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir. Günümüz koşullarına bakacak olursak eğer Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bizlere sağlamış olduğu bu uygulamalar ile zamandan büyük ölçüde tasarruf etmiş olmaktayız.

SGK’nın bu uygulamaları ile borç sorgulama, ödeme işlemleriniz veya duyuruları, ilanları takip etme gibi birçok işleminizi de gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemlerinizi güvenli olmaktadır.
Emeklilik maaşı hesaplama işleminizi de bu sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Emekli maaşınızın ne kadar olacağı ise sizlerin sigortalı olarak çalışmakta olduğunuz zaman içerisinde kurumunuza yatırmış olduğunuz prim miktarlarıyla belirlenmektedir. Bu kapsamda ise, çalıştığınız dönem içerisinde ne kadar çok miktarda prim yatırırsanız, emekli olduktan sonra maaşınızda fazla olacaktır. Tabi böyle bir durumda yatırmış olduğunuz prim miktarı düşük ise maaşınız da düşük olacaktır. Böylesi bir durum söz konusu olduğu için, kişilerin alacak oldukları maaş miktarları da farklı olmaktadır.

Emekli maaşını hesaplama işleminizi ise internet üzerinden gerçekleştirmek için yazımızın devamında sizlere vermiş olduğumuz bilgileri takip etmeniz yeterli olacaktır.

Bu konuda bilmeniz gereken ilk şey maaşınızı hesaplama işleminiz için Sosyal Güvenlik Kurumu içerisinde yer alan ve bağlı olduğunuz kuruma göre yapmanız gerekmektedir. Bu durumda bağlı olduğunuz kurumlar; SSK yani yeni adıyla 4A, BAĞ-KUR 4B ve Emekli Sandığı 4C gibi kurumlar üzerinden işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir. emekli maaşınızı hesaplama işleminiz için önemli olan nokta ise, işlemlerinizi bağlı bulunduğunuz kurum kapsamında yapmanızdır. Yazımızda sizler bu üç kuruma ait emekli maaşı hesaplama işleminizi nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgiler bulunmaktadır.  İnternet üzerinden yapacak olduğunuz bu işlemleri 7 gün 24 saat istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

Emeklilik Maaşı Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emeklilik maaşı hesaplama işleminizi bağlı olduğunuz kuruma göre yapmanız gerekmektedir. Bunun için ise sizden istenilen bilgileri girmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemleriniz ile birlikte emeklilik maaşı bilgilerinizi anında edinebilirsiniz.

Emeklilik Maaşı Hesaplama SSK Nasıl Olur?

SSK’ya bağlı olan kişilerin ilk olarak yapması gereken SSK adlı olan bağlantı adresine tıklamaktadır. Tıklama işleminizden sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır. Açılan sayfa üzerinde sizlerden istenmekte olan bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

Bu kapsamda T.C. kimlik numarası, SSK sicil numarası, baba adı, nüfusa kayıtlı olunan il ve ilçe bilgileri ile doğum tarihi bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Bilgi girişlerinizin ardından ise “Sorgula” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

 

Bu işleminizin ardından emeklilik için alacak olduğunuz maaşı öğrenebilirsiniz.

Emeklilik Maaşı Hesaplama 4A İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BAĞKUR Emeklilik Maaşı Hesaplama Nasıl Olur?

Emeklilikte alacak olduğunuz maaşı öğrenebilmek için yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılan ekran üzerinde bilgilerinizi girdikten sonra T.C. kimlik numaranızı, kurumunuzu ve güvenlik kodunu girmeniz yeterli olacaktır. Tüm bu bilgilerinizden sonra “Sorgula” butonuna basınız.

 

Bu işlemleriniz ile birlikte BAĞ-KUR’lu olan kişiler maaş bilgilerini öğrenebilirler.

Emeklilik Maaşı Hesaplama 4B İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Emeklilik Maaşı Hesaplama Nasıl Olur?

Emekli Sandığı’na bağlı kişilerin maaş bilgilerini öğrenmek için yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılan sayfa üzerinde ise, Derece, Kademe ve Aylık Tarihini alanlarını doldurmanız gerekmektedir. Bu bilgilerinizi girmeniz ile birlikte ise, “Hesapla” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

 

Bu konuda unutmamanız gereken bir konu ise, bu anlamda yapılmış olan maaş hesaplamaları, sadece girilen bilgiler baz alınarak yapılmaktadır. Sadece bilgi amaçlı olmaktadır. Bu yüzden herhangi bir resmiyetinin olmadığını unutmayınız.

Emeklilik Maaşı Hesaplama İşlemi 4C İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Maaşı

Emekli Maaşı Sorgulama

sgk-emekli-maasi-sorgulamaNe kadar emekli maaşı alacağım diyenler için 01.01.2000 Tarihinden sonra işe Girenler İçin Tahmini Emeklilik Aylığı hesaplaması hakkında bilgiler;

Emekli olduğum zaman ne kadar maaş alacağım diye merak edenler için güzel bir sorgulama.

Bu sorgulamayı nasıl yapacağım diyenler öncelikle vermiş olduğumuz sgk sorgulama linkine tıklayınız karşınıza çıkan sayfada T.C. kimlik numaranızı ssk sicil numaranızı baba adı nüfusa kayıtlı bulunduğunuz ili ve doğum tarihinizi gün ay yıl olarak girin daha sonra 2000 yılından bu zamana kadar olan primlerinizi ve kazançlarınızı yıl yıl olacak şekilde girin ve sorgulama işlemini bitirin.

Tahmini Emeklilik Aylığı Sorgulaması İçin tıklayın

Konuda bulunan kavramlar:

  • ssk emekli maaşı hesaplama – ne kadar maaş alırım dıyenler için
  • ssk emekli maaşı hesaplama ne kadar maaş alırım dıyenler için
  • tahmini emekli maaşı hesaplama
  • ssk emekli maaşı sorgulama
  • emekli oldugum zaman ne kadar maaş alırım
  • ne kadar emekli maaşı alırım sgk
  • NE KADAR MAAŞ ALACAĞIM