Etiket arşivi: OGS

HGS Ceza

HGS geçiş sorgulama, HGS ceza sorgulama ve HGS cezalarına itiraz bilgileri :

HGS Kaçak Geçiş Sorgulama

HGS sistemi ülkemizde 3 yıldır araç sahiplerinin hizmetine sunulan bir köprü ve otoyol geçiş sistemidir. HGS’den önce bildiğiniz gibi KGS ve OGS sistemi var idi güncellenen sistem ile HGS’ye geçiş yapıldı ogs’den hgs’ye geçiş süreci biraz sıkıntılı olmuştu hatırlarsanız hgs kartlarına olan yoğun talep basılan kartların tükenmesine neden oldu ve vatandaşlar hgs kartı olmadan geçmek zorunda kalmıştı bu geçiş süresinde belirli bir zaman ceza uygulanmadı ama sistem oturduktan sonra hgs kaçak geçişlerde ceza uygulamasına geçildi vatandaşlar kaçak geçiş cezası olarak normal geçiş tutarının 11 katı ceza uygulaması ile cezalar ödüyorlar.

Kara Yolları genel müdürlüğü yapılan kaçak geçişler için bir sorgulama sayfası düzenlemiş aşağıda vereceğimiz linkten kaçak hgs geçişlerini sorgulayabilirsiniz.

HGS Ceza Sorgulamak İçin Buraya Tıklayın.

Not: Sorgulama yapacağınız site sadece bilgilendirme amaçlıdır ve 1,2 günlük geçişler sisteme düşmemiş olabilir. hgs geçiş sistemi ile ilgili bütün soru öneri ve itirazlarınız için hgs@kgm.gov.tr adresine mail atabilirsiniz.