Etiket arşivi: SGK

E-SGK Hizmet Süresi

SGK Hizmet Süresi Hesaplama Sorgulama Ekranı

Bir çok vatandaş sgk hizmet süresini merak eder. Özellikle emeklilik süresine az bir zaman kalan vatandaşlarımız sürekli olarak bu ekranı görmek ister.

Sgk hizmet bilgilerine erişmek için seçenekler:

  1. E-Devlet sistemi ile görüntüleme
  2. E-SGK ekranı e-devlet şifresi olmayanlar veya şifresini kayıp edenler için e-sgk ekranından bahsetmek istiyoruz öncelikle e-sgk uygulaması için T.C. kimlik numaranızı, doğum tarihinizi kimlik cilt no’su, ve nüfusa kayıtlı bulunduğunuz ilinizi bilmeniz gerekmektedir.

Örnek Resimdeki Ekrandaki Gibi

e-sgk

Sonrasından açılan sayfada üst menüden hizmet sekmesinden hangi kuruma mehsup iseniz seçiniz örneğin 4A yada 4B yapmış olacağınız seçim sonrasında hizmet dökümüne ulaşmış olacaksınız.

E-SGK Hizmet Dökümü Sorgulama Ekranı İçin Tıklayın.

Konuda bulunan kavramlar:

  • esgk
  • esgk hizmetler

SGK Müstehaklık Provizyon

SGK Müstehaklık Provizyon Sorgulama

SGK müstehaklık sorgulama uygulaması 2008 yılında sgk tarafından sigortalıların hizmetine sunulmuştur. Müstehaklık uygulamasının hayatsgk-mustehaklik-sorgulamaa geçirilmesindeki amaç yeni işe giren sigortalı müstehaklılık durumunu sorgulayarak ona göre sağlık hizmeti yada sosyal güvence hak edişleri hakkında bilgi sahibi oluyor. SGK müstehaklık sorgulama işlemi için 2 türlü yol izleyebilirsiniz 1. E-Devlet uygulaması ile diğeri ise E-SGK sistemi ile E-SGK sistemine giriş yaparak e-sgk ya girdikten sonra provizyon bölümüne tıklayarak müstehaklık tarihini girerek o tarih dilimindeki provizyon durumunuzu sorgulayabilirsiniz. Sorgulama sonucunda gerekli bütün bilgilere ulaşacaksınız.

SGK Provizyon sorgulama ekranı için buraya tıklayın

Konuda bulunan kavramlar:

  • müstehaklılık nedir

Tedavi Bilgisi

Tedavi Bilgisi Sorgulama Öğrenme

tedavi-bilgileri-sorgulama

tedavi-bilgileri-sorgulama

Tedavi bilgisi sorgulama işlemi SGK tarafından sunulan ve E-Devlet tarafından vatandaşa sunulan bir hizmettir.

Tedavi Bilgisi Sorulama işlemi ne işe yarar?

Turkiye.gov.tr adresinden sistemi giriş yaparak sorgulattığınız tedavi giderleri sorgulama işlemi aslında vatandaşı bilgilendirme amaçlı kullanılan bir sistemdir. hangi tarih aralıgında hangi doktorda muayine görmüşünüz hangi ilaçlar kullanılmış, konulan tanı ve teşhisler ve maliyetleri tek tek listelenebilmekte. Tedavi bilgileri ve masrafları sorgulama işlermi sadece 30 günlük tarih periyodunda yapılabilmektedir.

Tedavi bilgisi sorgulama işlemi için buraya Tıklayın

 

Konuda bulunan kavramlar:

  • tedavi bilgileri sorgulama
  • tedavi sorgulama